clear

Hotely

Hotel Flóra*** od 36 €/noc
Parkhotel na Baračke**** od 41 €/noc
Liečebný dom Krym**** od 58 €/noc
Wellness Hotel Panorama**** od 54 €/noc
Kúpeľný Hotel Pax*** od 56 €/noc
Kúpeľný Hotel Slovakia*** od 45 €/noc
Hotel Most Slávy*** od 47 €/noc
Penzión Baske*** od 44 €/noc
Liečebný dom Atlantis** od 45 €/noc
clear

Pobyty

Antistresový pobyt od 50 €/noc
Jesenný pobyt od 46 €/noc
Kúpeľné minimum od 58 €/noc
Kúpeľný liečebný pobyt od 50 €/noc
Letná dovolenka od 59 €/noc
Liečebno-preventívny pobyt od 47 €/noc
Pobyt pre rodiny s deťmi od 54 €/noc
Pobyt proti bolesti chrbtice od 49 €/noc
Predĺžený víkendový pobyt od 48 €/noc
Regeneračný pobyt od 66 €/noc
Rehabilitačný pobyt od 47 €/noc
Rekreačný pobyt od 41 €/noc
Relaxačný pobyt od 83 €/noc
Relaxačný pobyt extra od 54 €/noc
Romantický pobyt pre dvoch od 61 €/noc
Seniorský pobyt od 38 €/noc
Silvestrovský pobyt od 47 €/noc
Skrášľovací pobyt pre ženy od 58 €/noc
Vianočný pobyt od 62 €/noc
Víkendový pobyt od 44 €/noc
Víkendový pobyt extra od 57 €/noc
Víkendový relaxačný pobyt od 61 €/noc
Víkendový romantický pobyt od 62 €/noc
Wellnes pobyt extra od 55 €/noc
Wellness pobyt od 36 €/noc
clear

Úvod

Kúpele Trenčianske Teplice patria k najstarším a najnavštevovanejším kúpeľom na Slovensku. Je to predovšetkým vďaka vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode a romantickej polohe kúpeľov.

História

Podľa starej povesti liečivé pramene objavil chromý pastier pri hľadaní zatúlanej ovečky. Našiel malé jazierko s horúcou vodou, z ktorého sa šíril sírový zápach a po niekoľkých kúpeľoch v ňom sa uzdravil. Teplé pramene poznali zrejme i rímske légie (nápis na Trenčianskej hradnej skale z roku 179). Prvý písomný záznam o prameňoch však pochádza až z roku 1247.Od 13. do 19. storočia patrilo územie Trenčianskych Teplíc s termálnymi prameňmi majiteľom Trenčianskeho hradu. Najväčšiu zásluhu na rozvoji kúpeľov mala rodina llésházyovcov, ktorej patrili 241 rokov. V tom čase boli kúpele jednými z najvýznamnejších v Rakúsko - Uhorsku. V roku 1835 kúpil kúpele viedenský finančník Juraj Sina, ktorý ich prebudoval a zmodernizoval. Jeho syn Šimon dal postaviť hotel a rozšíril kúpeľný park a jeho dcéra Ifigénia nechala v roku 1888 postaviť najvzácnejšiu historickú pamiatku zachovanú dodnes - kúpeľ Hammam v orientálnom maurskom slohu.

Poloha a klíma

Kúpele Trenčianske Teplice ležia v západnej časti Slovenska, v juhozápadnej časti Strážovských vrchov, v údolí potoka Teplička, severovýchodne od Trenčína, neďaleko hraníc s Českou republikou.. Napriek nadmorskej výške Trenčianskych Teplíc dávajú im okolité vrchy ráz podhorskej klímy. Uzavretá poloha zaručuje príjemné a pred vetrami chránené podnebie.

Turistické zaujímavosti

Kúpele Trenčianske Teplice ponúkajú pre svojich hostí veľa možností športu a turistiky. Pobyt v meste si možno spestriť turistikou po kúpeľných chodníkoch v parku a v lesoparku, tenisom alebo minigolfom v tenisovom centre Trenčianske Teplice na Baračke či jazdou na bicykli po rôznych cyklotrasách, pričom je možné si bicykle zapožičať.

Okolie

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice leží v úzkej doline, ktorou preteká potok Teplička. Kúpele lemujú dva výrazné chrbty – zo severnej strany Grófovec (557 m n. m.) a z južnej Klepáč (575 m n. m.), ktorý je zároveň najvyšším vrcholom nad kúpeľmi. Pomerne malá veternosť na území mesta je spôsobená práve menovanými chrbtami. V najbližšom okolí sa nachádzajú chránené územia ako napríklad: Trubárka, Potok Havránková dolina, prírodný výtvor Lánce, Omšenská Baba a pod.

Prírodné liečivé zdroje

Kúpeľná liečba sa v Trenčianskych Tepliciach zakladá na využití liečivých vlastností termálnych minerálnych prameňov a mineralizovaného bahna. Liečivá voda tu vyviera z hĺbok okolo 1200 m. Pri pretekaní vápencovými a dolomitickými súvrstvami sa bohato mineralizuje a prehrieva teplom hĺbkových polôh. Termálne minerálne pramene v Trenčianskych Tepliciach patria svojím chemickým zložením do skupiny síranových, vápenato-horčíkových, sírnych, hypotonických minerálnych vôd. Okrem toho obsahujú voľné plyny, predovšetkým sírovodík, ktorý má z hľadiska liečivosti prvoradý význam. Denne tu vyviera na dva milióny litrov liečivej vody s teplotami od 38,7 °C do 40,2 °C.

clear
Hľadajte v našej ponuke
Načítavam mapu. Čakajte prosím

Akciové pobyty Trenčianske Teplice

Rekreačný pobyt
Most Slávy, 3 nc., od 125 233.5 €/pobyt
46%
Most Slávy, 2 nc., od 89.5 153 €/pobyt
42%

Relaxačný pobyt
Most Slávy, 5 nc., od 214.5 416 €/pobyt
48%

Wellness pobyt
Most Slávy, 7 nc., od 284.5 574.5 €/pobyt
50%

Hotely Trenčianske Teplice

Hotel Flóra***, Kúpele Trenčianske Teplice Hotel Flóra*** od 36 €/noc
clear
clear
Parkhotel na Baračke**** od 41 €/noc
Wellness Hotel Panorama**** od 54 €/noc
Liečebný dom Krym**** od 58 €/noc
Hotel Most Slávy*** od 47 €/noc
Penzión Baske*** od 44 €/noc
Kúpeľný Hotel Pax*** od 56 €/noc
Liečebný dom Atlantis** od 45 €/noc

Okolie

clear