clear

Hotely

Pobyty

Detoxikačný pobyt od 106 €/noc
Kúpeľný liečebný pobyt od 104 €/noc
Liečebno-preventívny pobyt od 73 €/noc
Redukčný pobyt od 135 €/noc
Relaxačný pobyt od 73 €/noc
Relaxačný pobyt extra od 86 €/noc
Silvestrovský pobyt od 61 €/noc
Ubytovanie + vstup do wellness od 34 €/noc
Wellness pobyt od 70 €/noc
clear

Úvod

Kúpele Rajecké Teplice, obklopené vencom Súľovského pohoria, Strážovskej hornatiny a Malej Fatry ležia neďaleko Žiliny. Za svoju slávu, už viac ako 600 rokov, vďačia výnimočným termálnym prameňom. Za posledné roky prešli rozsiahlou rekonštrukciou.

História

Mesto mali vždy v rukách tí feudáli, ktorí vlastnili hrad Lietava. Viedli sa dlhé súdne spory o dedičstvo hradu a aj priľahlé kúpele. Preto kúpele Rajecké Teplice začínajú ožívať až koncom 18. storočia. V tomto období bol postavený nový kúpeľný dom s troma bazénmi (panským, obecným a žobráckym), ako aj murovaná budova, ktorá poskytovala kúpeľným hosťom, prevažne uhorskej šľachte, všetko pohodlie vrátane služieb ránhojiča. V kúpeľoch sa zjavujú prví lekári, ktorí publikujú prvé spisy o liečivých účinkoch termálnych prameňov v kúpeľnom meste Rajecké Teplice.

Poloha a klíma

Kúpele Rajecké Teplice sa nachádzajú v údolí rieky Rajčanky. Obklopujú ho listnaté a ihličnaté lesy Súľovských vrchov a Lúčanskej Malej Fatry. Mierne podnebie sa vyznačuje dostatkom slnečného svitu a prevládajúcim bezvetrím.

Turistické zaujímavosti

Turisti majú možnosť využiť viacero športových areálov, fitness centrum či náučné chodníky. V okolí Rajeckých Teplíc sú vleky i bežecké trate. Žiaden návštevník kúpeľov by si nemal nechať újsť návštevu Poluvsianskej skalnej ihly či Kuneradského zámku. Žiaľ ten  pre verejnosť nie je sprístupnený ale pohľad na nádherný secesný kaštieľ je nezabudnuteľný. 

Okolie

Okolité prírodné krásy kúpeľov Rajecké Teplice sú svojou romantickou krásou známe po celom Slovensku i v zahraničí. Nachádza sa tu i kúpeľné jazierko s možnosťou člnkovania i kúpeľný park s nádhernými zákutiami.

Prírodné liečivé zdroje

Základom terapie sú prírodné termálne pramene s teplotami od 37°C do 39°C, ktoré majú vynikajúce liečivé účinky. Zloženie vody: hydrouhličitanovo-vápenato-horečná termálna voda. Významným činiteľom komplexnej kúpeľnej liečby vzhľadom na indikačné zameranie je taktiež aj klíma.

Indikácie: choroby pohybového ústrojenstva, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, nervové choroby a choroby z povolania.

clear
Hľadajte v našej ponuke
Načítavam mapu. Čakajte prosím

Akciové pobyty Rajecké Teplice

Kúpeľný liečebný pobyt
Margaréta, od 7 nc., od 104.5 €/noc
Aphrodite, od 7 nc., od 135 €/noc
Flóra, od 7 nc., od 104.5 €/noc

Liečebno-preventívny pobyt
Margaréta, od 5 nc., od 73.5 €/noc
Aphrodite Palace, od 5 nc., od 109 €/noc
Malá Fatra, od 5 nc., od 73.5 €/noc

Redukčný pobyt
Aphrodite, od 7 nc., od 135 €/noc
Aphrodite Palace, od 7 nc., od 140 €/noc

Relaxačný pobyt
Aphrodite, 4 nc., od 353.6 416 €/pobyt
15%
Aphrodite, od 2 nc., od 104 €/noc
Aphrodite, 3 nc., od 265.2 312 €/pobyt
15%

Relaxačný pobyt extra
Flóra, od 2 nc., od 86.5 €/noc
Aphrodite Palace, od 2 nc., od 122 €/noc
Aphrodite, od 2 nc., od 117 €/noc

Ubytovanie + vstup do wellness
Aphrodite Palace, od 1 nc., od 70 €/noc
Malá Fatra, od 1 nc., od 34.5 €/noc
Aphrodite, od 1 nc., od 65 €/noc

Hotely Rajecké Teplice

Okolie

clear