clear

Hotely

Pobyty

Kúpeľný liečebný pobyt od 43 €/noc
Letná dovolenka od 46 €/noc
Liečebno-preventívny pobyt od 68 €/noc
Pobyt proti bolesti chrbtice od 50 €/noc
Redukčný pobyt od 155 €/noc
Regeneračný pobyt od 55 €/noc
Rekreačný pobyt od 25 €/noc
Relaxačný pobyt od 42 €/noc
Relaxačný pobyt extra od 54 €/noc
Romantický pobyt pre dvoch od 47 €/noc
Seniorský pobyt od 38 €/noc
Ubytovanie + vstup do wellness od 42 €/noc
Víkendový pobyt od 41 €/noc
Víkendový wellness pobyt od 47 €/noc
Wellness pobyt od 48 €/noc
clear

Úvod

Kúpele Piešťany sú najznámejšie slovenské kúpele. Svetoznámymi sa stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu.
Prírodné liečivé zdroje: termálna minerálna voda s teplotou 67 – 69 °C, s obsahom liečivého sírovodíka a 1.500 mg minerálnych látok v jednom litri. Unikátny živý ekosystém sírneho bahna, ktoré je vďaka pôsobeniu termálnej vody, siníc a sírnych baktérií najlepším prírodným prostriedkom na liečbu a ochranu chrupaviek, kĺbov a medzistavcových platničiek.

História

Prvú písomnú zmienku o kúpeľoch Piešťany (pod názvom Pescan) nachádzame v Zoborskej listine uhorského kráľa Kolomana I. z roku 1113. Začiatkom 19. storočia dostali piešťanské kúpele do daru Erdődyovci, ktorí vybudovali prvé murované kúpeľné budovy v klasickom štýle a založili aj kúpeľný park. V tom období pôsobil v kúpeľoch Piešťany aj prvý odborník - balneológ, lekár František Ernest Scherer. Najväčší rozmach kúpeľov nastal po roku 1889, potom ako si kúpele prenajala rodina Winterovcov. Tá zmenila kúpele na podnik medzinárodného významu a mestečko Piešťany  na známe kúpeľné mesto. Koncom 19. storočia v roku 1894 vzniká symbol kúpeľov – barlolamač , ktorý je i dnes v znaku mesta Piešťany.

Poloha a klíma

Svetoznáme kúpeľné mesto Piešťany sa nachádza v západnej časti Slovenskej republiky, v Trnavskom kraji, v údolí dolného toku najdlhšej slovenskej rieky Váh. Rozprestiera sa na rozlohe 4 420 ha pod západnými svahmi Považského Inovca v nadmorskej výške 162 m.

Turistické zaujímavosti

Vďaka svojej polohe majú kúpele Piešťany  ideálne podmienky na turistiku či cykloturistiku. Ponúkajú široký výber možností využitia voľného času - odpočinok, rekreáciu, pestrý kultúrny, športový a spoločenský život. Kúpele Piešťany sú jedným z mála miest, kde sa dajú realizovať takmer všetky druhy športu – od atletiky až po jazdu na koni či golf.

Okolie

A k nezabudnuteľným zážitkom bude určite patriť návšteva rozsiahleho hradného areálu Červený kameň pochádzajúceho z 13. storočia, ktorý sa rozprestiera na návrší nad neďalekou obcou Častá.

Prírodné liečivé zdroje

K prírodným liečivým faktorom Piešťan patrí termálna minerálna voda a sírne bahno. Piešťanské minerálne pramene sú sírano-hydrauličitové, vápenato-horčíkové, sírne, hypotonické termy s teplotou vody 67-69° C s obsahom okolo 1500 mg minerálnych látok v litri vody a s obsahom voľných plynov, najmä sírovodíka. Chemicky účinnými a z hľadiska liečivosti významnými fenoménmi termálnej vody sú najmä sírovodík, sadra a rádiová emanácia.

clear
Hľadajte v našej ponuke
Načítavam mapu. Čakajte prosím

Akciové pobyty Piešťany

Kúpeľný liečebný pobyt
Pro Patria, od 7 nc., od 60 €/noc
Spa Hotel Splendid, od 7 nc., od 87 €/noc
Villa Trajan, od 7 nc., od 63 €/noc

Letná dovolenka
Park, 5 nc.,
Park, 3 nc.,

Regeneračný pobyt
Danubius Health Spa Resort Palace, od 7 nc., od 93 €/noc
Danubius Health Spa Resort Thermia Palace, od 7 nc., od 129 €/noc
Villa Trajan, od 7 nc., od 58 €/noc

Relaxačný pobyt extra
Spa Hotel Grand, 4 nc., od 225 300 €/pobyt
25%
Pro Patria, 4 nc., od 162 216 €/pobyt
25%
Danubius Health Spa Resort Esplanade, 5 nc., od 440 550 €/pobyt
20%

Seniorský pobyt
Jalta, 7 nc., od 329 €/pobyt
Villa Trajan, 7 nc., od 343 €/pobyt
Danubius Health Spa Resort Esplanade, 7 nc., od 588 €/pobyt

Víkendový pobyt
Park, 2 nc., od 127 €/pobyt

Wellness pobyt
Park, 3 nc., od 165 206 €/pobyt
20%

Hotely Piešťany

Okolie

clear