clear

Hotely

Liečebný dom Rubín od 44 €/noc
Liečebný dom Smaragd od 44 €/noc
Liečebný dom Diamant*** od 56 €/noc
Kúpeľný Hotel Minerál od 44 €/noc
Hotel Hviezda*** od 33 €/noc
Hotel Park Hotel Hokovce*** od 35 €/noc
Hotel Flóra*** od 23 €/noc
clear

Pobyty

Jesenný pobyt od 33 €/noc
Kúpeľné minimum od 49 €/noc
Kúpeľný liečebný pobyt od 56 €/noc
Kúpeľný liečebný pobyt extra od 56 €/noc
Liečebno-preventívny pobyt od 36 €/noc
Rehabilitačný pobyt od 39 €/noc
Rekreačný pobyt od 23 €/noc
Relaxačný pobyt od 40 €/noc
Relaxačný pobyt extra od 39 €/noc
Romantický pobyt pre dvoch
Seniorský pobyt od 33 €/noc
Silvestrovský pobyt od 48 €/noc
Ubytovanie + vstup do wellness od 42 €/noc
Víkendový pobyt od 42 €/noc
Víkendový relaxačný pobyt od 44 €/noc
Víkendový romantický pobyt
Víkendový wellness pobyt od 44 €/noc
Wellnes pobyt extra od 39 €/noc
clear

Úvod

Obľúbené Kúpele Dudince sa nachádzajú na juhu stredného Slovenska. Príjemné a tiché prostredie s rozsiahlym kúpeľným areálom – parkom je ideálnym miestom na oddych i liečbu.

História

Kúpele Dudince majú viac ako 700 ročnú históriu. Z obdobie Rimanov sa v Dudinciach nachádza 32 kamenných rímskych bazénikov. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1284, kde sa kúpele Dudince prvýkrát spomínajú ako „Dyud“. Zachovali sa aj údaje z roku 1301, v ktorých sa už opisuje využitie minerálnych vôd aj na hospodárske účely.

Poloha a klíma

Kúpele Dudince sa nachádzajú v nadmorskej výške 140 m n.m., na upätí Krupinskej planiny na juhozápade stredného Slovenska. Najvyšším bodom je pahorok Gestenec (179,5 m n.m.), najnižším koryto rieky Štiavnica. Kúpele Dudince patria medzi oblasti Slovenska s najteplejšou klímou, v roku majú priemerne 50 letných dní s teplotami presahujúcimi 25 °C. Vďaka zemepisnej polohe sa vyznačujú veľkým počtom slnečných dní v roku, malou oblačnosťou a častým bezvetrím.

Turistické zaujímavosti

Kúpele Dudince svojich návštevníkov upútajú hlavne prírodnými scenériami a zaujímavosťami, ako je hrad Čabraď, arborétum Rykynčice, Trúbiaci kameň v Suchári, okolie Litavy a mnohé ďalšie krásne zákutia. Rozsiahle listnaté lesy Krupinskej planiny dávajú prílržitosť pre pozorovanie divej zveri, ale i pre pešiu turistiku. 

Okolie

Okolie kúpeľov Dudince je nepoznačené priemyselnou výrobou. Ekologicky čisté prostredie priaznivo vplýva nielen na zdravie a pohodu kúpeľných hostí, ale aj na faunu a flóru. Vďaka minerálnej vode s obsahom vápnika sa na území Dudiniec sformovali travertínové útvary, ktoré sú chránené od roku 1964. Travertíny sú mladé usadeniny uhličitanu vápenatého (CaCO 3 ), ktoré vznikli vyzrážaním minerálnej vody bohatej na hydrouhličitan vápenatý.

Prírodné liečivé zdroje

Základom kúpeľnej liečby v Dudinciach sú vzácne balneologické vlastnosti minerálnej vody. Hydrogenuhličitanovo-chloridová, sodno-vápenatá, uhličitá, sírna hypotonická voda obsahuje aj ďalšie významné prvky ako horčík, fluór, bróm, bór, draslík ako aj pestrú paletu rozpustených minerálov, najmä Glauberovu soľ, ktorá dáva predpoklady aj na liečbu niektorých chorôb tráviacich ústrojov, mangán a jód. Spontánne vyviera z hĺbky 57,2 m s teplotou pri vývere 28°C a celkovej mineralizácií 5 667 mg/IŻ1. Je jedinečná tým, že ako jediná v Európe obsahuje spolu kysličník uhličitý a sírovodík. Vodu podobného zloženia môžu ponúknuť v zahraničí len kúpele vo Vichy (Francúzsko) a v Japonsku. Základnou liečebnou zložkou pri ochoreniach srdco-cievneho aparátu je oxid uhličitý a pre choroby pohybového a nervového systému je síra, vo forme sírovodíka. Veľké množstvo rozpustených minerálnych látok a plynov začleňuje tieto pramene medzi najcennejšie minerálne liečivé vody.

clear
Hľadajte v našej ponuke
Načítavam mapu. Čakajte prosím

Hotely Dudince

Hotel Park Hotel Hokovce***, Kúpele Dudince Hotel Park Hotel Hokovce*** od 35 €/noc
clear
clear
Hotel Hviezda*** od 33 €/noc
Liečebný dom Rubín od 44 €/noc
Kúpeľný Hotel Minerál od 44 €/noc
Liečebný dom Smaragd od 44 €/noc
Liečebný dom Diamant*** od 56 €/noc
Hotel Flóra*** od 23 €/noc

Okolie

clear