Aquapark Bešeňová

clear

Hotely

Hotel Bešeňová*** od 47 €/noc
Hotel Summit*** od 45 €/noc
Relax Hotel Sojka*** od 35 €/noc
Hotel Galeria Thermal**** od 61 €/noc
clear

Pobyty

Jesenný pobyt od 45 €/noc
Rekreačný pobyt od 47 €/noc
Relaxačný pobyt od 35 €/noc
Relaxačný pobyt extra od 50 €/noc
Relaxačný pobyt Spa & Aquapark od 50 €/noc
Ubytovanie + vstup do wellness od 61 €/noc
clear

Úvod

Obec Bešeňová leží 10 km východne od Ružomberka pri pravom brehu rieky Váh. V roku 1987 bol vykonaný vrt o hĺbke 1987m, prostredníctvom ktorého sa na povrch dostala minerálna voda o teplote 60°C. Tá sa stala základom pre vznik termálneho kúpaliska, vďaka ktorému obec patrí k najnavštevovanejším strediskám svojho druhu na Slovensku. Minerálna voda v bazénoch je hnedočervenej farby.

História

Samotná obec Bešeňová vznikla v 13. storočí na Majetku Marcela. Kráľ Ladislav IV. v roku 1286 daroval Marcelovi ďalší majetok ležiaci medzi Váhom a Potokom. Vznikla tu osada, ktorá dostala názov podľa majiteľa – Marcelová. Okolo roku 1347 zastával tunajší zeman Gregor funkciu grófa Pečenehov - strážcov uhorských hraníc. Podľa funkcie dostal latinskú prezývku Bissenus, po slovensky Bešeň, ktorá prešla ako priezvisko na potomkov - Bešeňovcov z Marcelovej. Od 15. storočia sa používali pre obec dva názvy: Marcelová a Bešeňová.

Poloha a klíma

Obec Bešeňová sa nachádza v okrese Ružomberok na podhorí Chočských vrchov. Je obklopená nádhernou prírodou Liptova. Bešeňová patrí do mierne teplej klimatickej oblasti.

Turistické zaujímavosti

Nemenej známou prírodnou zaujímavosťou sú Bešeňovské travertíny. Túto prírodnú pamiatku tvoria travertínové útvary – terasy, ktoré sa svojou veľkosťou no najmä farebnosťou zaraďujú k piatim najvzácnejším na svete. Bešeňovské travertíny predstavujú opustený lom, ktorý sa nachádza niekoľko sto metrov severne od obce na ploche 3,18 hektára.

Okolie

Nádherná príroda v okolí Bešeňovej ponúka možnosti nenáročných prechádzok, cyklistických výletov a náročných horských túr v Chočských vrchoch, nízkych Tatrách a regióne Liptova.

Prírodné liečivé zdroje

Liečivé vody sú na báze horúcich prameňov, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov o teplote 60,5°C. Pôsobia blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a majú priaznivé kozmetické účinky. Pozitívne účinky na psychiku sa prejavia takmer okamžite, vďaka prvku lítium. Minerálna voda obsahuje vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, draslík, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, voľný kysličník uhličitý a ďalšie minerály.

clear
Hľadajte v našej ponuke
Načítavam mapu. Čakajte prosím

Akciové pobyty Bešeňová

Jesenný pobyt
Summit, 2 nc., od 64.5 92 €/pobyt
30%
Summit, 6 nc., od 159.5 272 €/pobyt
41%
Summit, 7 nc., od 179.5 317 €/pobyt
43%

Rekreačný pobyt
Bešeňová, 4 nc., od 156.6 190.1 €/pobyt
18%

Hotely Bešeňová

Hotel Bešeňová***, Aquapark Bešeňová Hotel Bešeňová*** od 47 €/noc
clear
clear
Hotel Summit*** od 45 €/noc
Relax Hotel Sojka*** od 35 €/noc
Hotel Galeria Thermal**** od 61 €/noc

Okolie

clear